SLANÁ VODA

Slaná voda prevzatý článok

Ako Plavecké jasličky Žabka sme tiež prevádzkovatelia vlastnej prevádzky s bazénom pre deti v Nových Zámkoch a keďže sa v poslednej dobe rozmohol trend bazénov so slanou vodou, prirodzene nás táto téma zaujala tiež. Ako všetko má to výhody a i svoje nevýhody.

Ako to vlastne funguje? Bohužiaľ nie je to tak, že by bazény sľubujúce morskú vodu túto vodu privádzali z Chorvátska. Nefunguje to ani tak, že by do bazéna nasypali soľ z obchodu NaCl a mali celý rok čistú vodu bez chlóru. Do bazénov so slanou vodou sa používa upravená bazénová soľ bez jódu v koncentrácii 0,5 %, to znamená prídavkom 50 kg soli na 10m3 vody. Pre porovnanie voda z mora má salinitu, alebo slanosť 3,5%, každý kilogram morskej vody obsahuje približne 35 gramov rozpustenej soli. To znamená, že v bazénoch je 7 krát nižšia koncentrácia soli. Takáto voda nemá žiadny blahodarný vplyv na pokožku ako morská voda, ktorá okrem soli obsahuje aj iné minerálne látky.

Bazén so slanou vodou musí mať v sebe zabudovaný chlorátor (soľná jednotka) a solárnu jednotku. Pomocou elektrolýzy vody vyrába z rozpusteného chloridu sodného NaCl (0,50%) Na, Cl, a z vody H, a O. Sodík, chlór, vodík a kyslík. Z týchto prvkov vzniká vo vode tá istá kyselina chlórna, akú obsahujú chlórové dezinfekčné tablety v bazénoch so sladkou vodou. Kyselina chlórna je chemická zlúčenina, ktorá tento bazén „prírodne" dezinfikuje. Každému čitateľovi je už asi zrejmé, že kyselina chlórna je chemická zlúčenina a jedná sa o dodávanie chlóru do bazénu a nie je to žiadna prírodná cesta. V tejto fáze má slaná voda rovnaké chemické zloženie ako sladká, keďže NaCl už neexistuje, pretože sa premenilo, a už tak nejde o „blahodarnú" slanú vodu.

Dodávanie soli do vody spôsobuje koróziu kovových zariadení, čerpadiel a filtrov na vodu a preto časom môže v takýchto bazénoch dôjsť k znečisteniu nedostatočným filtrovaním vody.

Výhody:

Má aseptické účinky kvôli chlóru
(pozn. autora aseptické účinky sú dané kyselinou chlórnou tak ako v bežnom bazéne).

Nevýhody:

Podceňuje sa prídavok soli a dochádza tak k nedostatočnému ošetreniu vody od baktérií, kvasiniek
Pri zlom dávkovaní soli, či nedostatočnej premene soli na kyselinu chlórnu dochádza k bakteriálnej kontaminácii a neúčinnosti dezinfekcie
Problém pri potrebe alternatívy dezinfekčného prostriedku (tento treba dodať, ak je nízka koncentrácia chlóru, je obťažné zvoliť inú dezinfekciu a jej koncentráciu, ľahko môže dôjsť k predávkovaniu bazéna chlórom)
Uvoľňovanie chlorovodíku do prostredia ako korózne vplyvy
Dermatológovia neodporúčajú zostať v tomto prostredí príliš dlho, optimálna doba kúpania v bazéne so slanou vodou je podľa ich slov maximálne šesťdesiat minút.
Je na rodičoch aká bude ich konečná voľba, všeobecne však platí, že či už zvolíte bazén so slanou alebo sladkou ( bežnou) vodou, najdôležitejším článkom vhodnosti vody pre dieťa je prevádzkar bazénu. O vodu v detských bazénoch sa treba starostlivo starať, čistiť, vysávať, vymieňať, filtrovať, ohrievať a jemne dezinfikovať.

Bazény v Plaveckých jasličkách Žabka pravidelne každý mesiac hygienicky kontroluje špeciálna firma a hygiena na mikrobiálnu či chemickú kontamináciu. S láskou a obozretnosťou sa o vodu už 10 rokov staráme a to 6 rokov vo vlastnom bazéne. Ak má niekto slabé skúsenosti prevádzkovaním bazéna, alebo vás presviedča, že slaná voda v jeho bazéne je zdravá vždy máte nárok vypýtať si od neho rozbor vody. V rozbore zistíte či je táto voda pre vaše dieťatko vhodná a že musí spĺňať rovnaké dezinfekčné normy na koncentráciu chlóru ako bežné bazény a bazény sú povinné obsahovať stanovené množstvo chlóru.

 

Facebook Twitter Youtube

Left Column Title

Nam blandit quam ut lacus. Sed neque mi, varius eget, tincidunt nec, suscipit id, libero. In eget purus. Vestibulum ut nisl. Donec eu mi sed turpis feugiat feugiat. Maecenas urna purus, fermentum id, molestie in.

More info...

Right Column Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Click justo convallis luctus rutrum, erat nulla fermentum diam, at nonummy quam ante ac quam. Maecenas urna purus, fermentum id, molestie in, commodo porttitor, felis.

More info...

The drag&drop simplicity combined with the
endless customization properties of a Professional Tool.

Check It Now!

Create Awesome Templates

All newsletters will render the same and look perfect on all email clients and webmails. You can easily start form TEMPLATES section in main menu

Main Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Click justo convallis luctus rutrum, erat nulla fermentum diam, at nonummy quam ante ac quam. Maecenas urna purus, fermentum id, molestie in, commodo porttitor, felis. Nam blandit quam ut lacus. Sed neque mi, varius eget, tincidunt nec, suscipit id, libero.

More info...

Main Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Click justo convallis luctus rutrum, erat nulla fermentum diam, at nonummy quam ante ac quam. Maecenas urna purus, fermentum id, molestie in, commodo porttitor, felis. Nam blandit quam ut lacus. Sed neque mi, varius eget, tincidunt nec, suscipit id, libero.

More info...

Product Name

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. justo convallis luctus rutrum, erat nulla fermentum diam, at nonummy quam ante ac quam.

OFFER
$129

Regular Price
$159

Buy It Now!

Advanced Image Editor

Overlay images or beautiful styled texts to your images directly within MailStyler. Right click on image and select Edit text and image

Not enough?

Have a look to some other software from DeliveryTech

Send newsletters in few minutes. Start to increase your business: send your emails today!

Read More

The best and easiest bulk email software to manage your mailing lists and email campaigns.

Read More

Enables you to create any kind of design labels, print barcodes and create data connected labels.

Read More

John Mark Doe

Marketing manager

+1 (555) 555-5555 | mysyite.com | john@mysite.com
4411 Big Road #290 San Diego, CA 92547

Facebook Twitter Linkedin Email Skype
Facebook Twitter Googleplus Linkedin Rss Pinterest Youtube

Company name - Address 1 Address 2 - Zip City - Country
www.mysite.com - info@mysite.com

We sent out this message to all existing Company Name customers.
If you want more information about our privacy policy, please visit this page.

If you no longer wish to receive these emails, simply click on the following link Unsubscribe.

©2018 Company name. All rights reserved.

 

kontaktne-udaje

bazen-virivka

bazenova-sol

vonne aromy

meranie-tvrdosti-vody

bezdotykova-dezinfekcia

bazenove-fotolyzery

tabletovana-sol

okuliare-do-solarka

bazeny-virivky-vypredaj

Táto stránka používa cookies. Viac info