Bezchlórová chémia

 

Niektoré nové a populárne sa tváriace prípravky, ktoré sľubujú oslobodenie od chlóru, sú síce naooko bezchlórové, ale v skutočnosti obsahujú dosť agresívne prípravky, väčšinou tiež biocídy, ktoré zabíjajú riasy a nežiadúce živé organizmy v bazénovej vode.

Obsah týchto tzv., bezchlórových" zložiek a chemikálií je často tak veľký, že ľudia, ktorí tomu trochu nerozumejú, naletia a za drahé peniaze nakúpia nezmyselné prípravky a užívajú bazén, v ktorom je množstvo chemikálií ... Tí, ktorí tomu trochu rozumejú, radšej naďalej budú používať chlórovú chémiu ... alebo majú ešte voľbu a to cesta aktívneho kyslíka, kyslíková dezinfekčná chémia do bazéna, kyslíková chémia do bazéna.

Jednou z ciest, ako dezinfikovať bez chlóru, je použitie kyslíkovej chémie, na báze aktívneho kyslíka. Aj táto bazénová chémia - bezhlórová chémia je biocíd a preto je pre dezinfekciu bazéna účinná. potrebujete k tomu bezchlórový prípravok na dezinfikovanie a k tomu aktivátor, ktorý obecne povedané plní vo vode úlohu algicídu. Správne používanie kyslíkových prípravkov a starostlivosť o bazén za použitia tejto bazénovej chémie prinesie také isté výsledky, ako chlórová chémia. 

Aj v tomto prípade je potrebné mať dobre nastavené pH. Obvykle sa v prípade používania aktívneho kyslíka pH drží skôr na nižších hodnotách, ale nie je to pravidlo. 

Pre tento účel boli vyvinuté tablety v 20 a 200 g vyhotoveniach, vďaka čomu sa dá kyslíková chémia použiť aj v malých bazénoch a vírivkách....

Aj kyslíková bezchlórová chémia má kategóriu šokovej terapie pre bazénovú vodu. používa sa vtedy, keď sa z nejakého dôvodu predsa pokazí voda.

Pre bazény s dávkovačom je na trhu a u nás v predaji kyslíková bezchlórová chémia OXA v tekutom stave, ktorá sa dodáva v 20 litrových kanistroch. S totuop bezchlórovou chémiou sa dá bazén dobre dezinfikovať a dosahujú sa dobré výsledky.

Ku všetkých spôsobom dezinfekcie bazénov ponúkame aj pH prípravky, pH mínus a pH plus. 

Nezabudnite aj na presné a pravidelné meranie parametrov vody. Hodnoty bazénovej vody s kyslíkovou chémiou sa dá taktiež merať s prístrojom POOL LAB, do ktorého sa oplatí investovať.

Môžete využiť aj naše poradenstvo k bazénovej chémii, bezchlórovej, ci chlórovej. Napíšte nám, popíšte svoj problém.

kontaktne-udaje

bazen-virivka

bazenova-sol

vonne aromy

meranie-tvrdosti-vody

bazenove-fotolyzery

tabletovana-sol

okuliare-do-solarka

bazeny-virivky-vypredaj

Táto stránka používa cookies. Viac info