Panel používateľa

Bezchlórová chémia

 Zopár informácií o bezchlórovej bazénovej chémii, ale aj bezchlórovej cvírivkovej chémii.

Niektoré nové a populárne sa tváriace prípravky, ktoré sľubujú oslobodenie od chlóru, sú síce naooko bezchlórové prípravky pre dezinfikovanie bazénovej vody, ale v skutočnosti obsahujú dosť agresívne prípravky, hlavne  biocídy iného typu, ktoré zabíjajú riasy a nežiadúce živé organizmy v bazénovej vode.

Obsah týchto tzv., bezchlórových" zložiek v bazénovej chémii a chemikálií je často tak veľký, že ľudia, ktorí tomu trochu nerozumejú, naletia a za drahé peniaze nakúpia nezmyselné prípravky a kúpu sa v bazéne, v ktorom je množstvo chemikálií neznámeho druhu a s neznámym dosahom na zdravie a ekológiu. Tí, ktorí tomu trochu rozumejú, radšej naďalej budú používať chlórovú chémiu ... alebo majú ešte voľbu a to cesta je aktívneho kyslíka, kyslíková dezinfekčná chémia do bazéna, kyslíková chémia do bazéna, ktorá je naozaj bezchlórová bazénová chémia. (...to isté platí aj pre vírivky aj tam je táto bezchlórová chémia použiteľná.

Jednou z ciest, ako dezinfikovať bazén bez chlóru, je použitie kyslíkovej bazénovej chémie, resp., kyslíkovej vírivkovej chémie, na báze aktívneho kyslíka. Aj táto bazénová chémia - bezhlórová chémia je biocíd a preto je pre dezinfekciu bazéna dostatočne účinná. Potrebujete k tomu bezchlórový prípravok na dezinfikovanie a k tomu aktivátor, ktorý obecne povedané plní vo vode úlohu algicídu. Správne používanie kyslíkových prípravkov a starostlivosť o bazén za použitia tejto bazénovej chémie prinesie také isté výsledky, ako chlórová chémia. 

Aj v tomto prípade je potrebné mať dobre nastavené pH. Obvykle sa v prípade používania aktívneho kyslíka pH drží skôr na nižších hodnotách, ale nie je to pravidlo. 

Pre tento účel boli vyvinuté tablety v 20g a 200 g vyhotoveniach, vďaka čomu sa dá kyslíková chémia použiť aj v malých bazénoch a vírivkách.... Kyslíkové tablety 20g sú určené pre malé alebo menšie bazény a taktiež pre vírivky. Ideálne sú pre nafukovacie bazény a nafukovacie vírivky.

Aj kyslíková bezchlórová chémia má kategóriu šokovej terapie pre bazénovú vodu. používa sa vtedy, keď sa z nejakého dôvodu predsa pokazí voda. Ak sa vám stabne, že sa vám voda v bazéne zakalí, dá sa táto zakalená bazénová voda vyčistiť šokovým kyslíkovým prípravkom.

Pre bazény s dávkovačom je na trhu a u nás v predaji kyslíková bezchlórová chémia OXA v tekutom stave, ktorá sa dodáva v 20 litrových kanistroch. S totuop bezchlórovou chémiou sa dá bazén dobre dezinfikovať a dosahujú sa dobré výsledky.

Ku všetkých spôsobom dezinfekcie bazénov ponúkame aj pH prípravky, pH mínus a pH plus. 

Nezabudnite aj na presné a pravidelné meranie parametrov vody. Hodnoty bazénovej vody s kyslíkovou chémiou sa dá taktiež merať s prístrojom POOL LAB, do ktorého sa oplatí investovať.

Môžete využiť aj naše poradenstvo k bazénovej chémii, bezchlórovej, ci chlórovej. Napíšte nám, popíšte svoj problém.

bazeny virivky kontakt

virivkove filtre

bazenova-sol

vonne aromy

bazenove fotometre

tabletovana-sol

okuliare-do-solarka

bazeny-virivky-vypredaj

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info