Panel používateľa

Ako sa starať o vírivky ?

V čom spočíva starostlivosť o vírivku ?

Všeobecná starostlivosť o vírivku je dôležitý faktor, ktorý ovplyvní to, ako dlho vám vírivka vydrží, ako zariadenie, koľko peňazí miniete na nové filtre a koľko vás bude stáť vírivková chémia.

Ponúkame niekoľko tém, ktoré by sa dali nazvať aj často kladenými otázkami pre starostlivosť o vírivku, o vodu vo vírivke a technológiu vírivky.

Pokiaľ by ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať. Popíšte svoj problém a skúsime Vám určite pomôcť a problém vyriešiť. Nie sme len eshop, alebo "internetový blogeri bez skúseností ..." prípadne narýchlo zaškolení predajcovia víriviek ... reálne riešime denné problémy s vírivkami a bazénmi v teréne už 20 rokov, vyskúšali a preverili sme veľké množstvo prípravkov, postupov a zozbierali sme za tie roky skúsenosti aj našich zákazníkov. Môžeme byť preto partnerom pre radu a určite aj pomoc. 

 

 

starostlivost-o-virivkuVoda sa dá vo vírivke (jacuzzi) dezinfikovať rôznymi prípravkami na chemickej báze chlórom, kyslíkom, brómom, v niektorých prípadoch soľou.

 

Chlórová dezinfekcia :

V rodinných vírivkách (privátnych) sa používa čoraz zriedkavejšie. Je najradikálnejšia na odstránenie, alebo "zneškodnenie" živých organizmov, baktérií, rias a podobne, vo vírivkovej vode. 

Do vírivkovej vody sa pridáva vo forme granulátu, tabliet, prípadne aj v tekutej forme, kde je k vírivke inštalovaný automatický dávkovač chlóru.

Bezchlórová chémia do vírivky:

Tzv., kyslíková chémia do vírivky, alebo bezchlórová chémia do vírivky je založená na báze aktívneho kyslíka. Do vody sa pridáva hlavne vo forme granulátu, alebo tabliet. Pre zvýšenie účinnosti sa v predpísaných časových intervaloch do vody pridáva aktivátor.

 Brómová chémia

Na trhu víriviek je zriedkavá a skôr sa používa ako marketingová alternatíva pre možnosť zvýšiť cenu, kedže je v nej malá konkurencia.

Dezinfikovanie soľou

Dezinfikovanie víriviek soľou je taktiež pomerne zriedkavá metóda, pričom je to v podstate chlórová dezinfekcia.

 

dfvTrysky vo vírivke

Vo vírivke, (jacuzi) sa nachádza pomerne veľa hydromasážnych a vzduchových trysiek. Keďže cez ne preteká veľké množstvo teplej vody z vírivky, časom sa zanesú vodným kameňom. Vodný kameň z trysiek treba odstrániť a zároveň treba vyvinúť úsilie, aby sa vodný kameň tvoril v minimálnom meradle.

Povrch vírivky

Napriek tomu, že je vírivka a jej acryl hladký, zachytáva sa na jej povrchu taktiež veľké mnosžvto vodného kameňa. tento sa odstraňuje najlepšie čističom na bazénové steny.

 

Vírivkový termokryt

Na izolovanie pred ochladením vody sa používa na prekrytie termokryt, ktorý je vyrobený z koženky, v ktorej sú tvrdopenové panely, dosky, ktoré sú zlepené.

 

 

 

ph Regulácia pH vo vírivkovej vode.

Používajú sa na to prípravky granulované, alebo tekuté, ktoré znížia v závislosti od dávkovaného objemu primerane pH. 

...resp. pri potrebe zvýšiť pH sa použije prípravok na zvýšenie pH.

Treba brať na zreteľ, že najdôležitejšia  vec pre údržbu vody vo vírivke je presne a  pravidelne nastaviť pH. Kvalitne nastavená hodnota pH vo vírivke zabezpečí zdravšie kúpanie, účinnú dezinfekciu, voda nebude zapáchať a podobne. pH je potrebné merať na to určenými testermi, či už na manuálnej báze, alebo s elektronickým testerom. V našej ponuke je niekoľko cenových hladín testerov.                                                                                                                                          

kontaktne-udaje

bazen-virivka

bazenova-sol

vonne aromy

meranie-tvrdosti-vody

bazenove-fotolyzery

tabletovana-sol

okuliare-do-solarka

bazeny-virivky-vypredaj

Táto stránka používa cookies. Viac info