Panel používateľa

Ako sa starať o vírivky ?

V čom spočíva starostlivosť o vírivku ?

Všeobecná starostlivosť o vírivku je dôležitý faktor, ktorý ovplyvní to, ako dlho vám vírivka vydrží, koľko peňazí miniete na údržbu, náhradné diely do vírivky, na nové filtre a koľko vás bude stáť celkovo vírivková chémia.

Ponúkame niekoľko tém, ktoré by sa dali nazvať aj často kladenými otázkami (FAQ) pre starostlivosť o vírivku, údržbu vírivky a starostlivosť o vodu vo vírivke. Podobne aj technológia vírivky si vyžaduje pozornosť, prevenciu a údržbu.

Pokiaľ by ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať. Popíšte svoj problém a skúsime Vám  pomôcť a problém vyriešiť, resp., púoradiť Vám. Nie sme len e-shop, alebo "internetový blogeri bez skúseností ..." prípadne narýchlo zaškolení predajcovia víriviek ... reálne riešime denné problémy s vírivkami a bazénmi v teréne už 20 rokov, vyskúšali a preverili sme veľké množstvo prípravkov, postupov a zozbierali sme za tie roky skúsenosti aj od našich zákazníkov. Môžeme byť preto partnerom pre radu a určite aj pomoc, aby Vám vírivka slúžila pre radosť a nie pre starosti

 

 

Ako dezinfikovať vodu vo vírivke

starostlivost-o-virivkuVoda sa môže vo vírivke (jacuzzi) dezinfikovať rôznymi prípravkami na chemickej báze chlórom, kyslíkom, brómom, v niektorých prípadoch soľou.

 

Chlórová dezinfekcia :

V rodinných vírivkách (privátnych) sa používa čoraz zriedkavejšie. Je najradikálnejšia na odstránenie, alebo "zneškodnenie" živých organizmov, baktérií, rias a podobne, vo vírivkovej vode. Dlhodobo sa považuje aj za najúčinnejší spôsob dezinfikovania.

Do vírivkovej vody sa pridáva vo forme granulátu, tabliet, prípadne aj v tekutej forme, kde je k vírivke inštalovaný automatický dávkovač chlóru.

Bezchlórová chémia do vírivky:

Tzv., kyslíková chémia do vírivky, alebo bezchlórová chémia do vírivky je založená na báze aktívneho kyslíka (v princípe je to peroxid vodíka). Do vody sa pridáva hlavne vo forme granulátu, alebo tabliet. Pre zvýšenie účinnosti sa v predpísaných časových intervaloch do vody pridáva aktivátor. Výhodou je zníženie zápachu vody po chlóre, ktorý sa niekedy vo vírivkách môže objaviť z dôvodu, že je vo vode viazaný chlór ...Musí však byť dokonale nastená úroveň pH.

 Brómová chémia

Na trhu víriviek je zriedkavá a skôr sa používa ako marketingová alternatíva pre možnosť zvýšiť cenu, kedže je v nej malá konkurencia.

Dezinfikovanie soľou, slaná voda vo vírivke

Slaná voda vo vírivke a dezinfekcia solinátorom vo vírivkách  je taktiež pomerne zriedkavá metóda, pričom je to v podstate chlórová dezinfekcia. Našafirma ponúka aj celú škálu víriviek a swimspa, ktoré sú prispôsobené na púrevádzku so slanou vodou. Soľná dezinfekcia je citlivá na dobre nastavené pH. Užívateľ musí dbať o pravidelnú kontrolu pH. Vírivky so slanou vodou musia mať okrem iného aj určité prispôsobeniav technológii na slanú vodu. Slaná voda vo vírivke je agresívna aj na okolie.

 

Starostlivosť o vírivkové trysky

dfvTrysky vo vírivke

Vo vírivke, (jacuzi) sa nachádza pomerne veľa hydromasážnych a vzduchových trysiek. Keďže cez ne preteká veľké množstvo teplej vody z vírivky, časom sa zanesú vodným kameňom, mastnotami a rôznymi nečistotami ... . Vodný kameň z trysiek treba odstrániť a zároveň treba vyvinúť úsilie, aby sa vodný kameň tvoril v minimálnom meradle.

Povrch vírivky

Napriek tomu, že je vírivka a jej acryl hladký, zachytáva sa na jej povrchu taktiež veľké mnosžvto vodného kameňa. tento sa odstraňuje najlepšie čističom na bazénové steny. (nájdete v našej ponuke)

Vírivkový termokryt

Na izolovanie pred ochladením vody sa používa na prekrytie termokryt, ktorý je vyrobený z koženky, v ktorej sú tvrdopenové panely, dosky, ktoré sú zlepené.

 

 

 

Nastavenie pH vody vo vírivke

ph Regulácia pH vo vírivkovej vode.

Na nastavenie pH vo vírivke sa  používajú  prípravky granulované, alebo tekuté, ktoré znížia v závislosti od dávkovaného objemu primerane pH. 

...resp., môže byť aj opačný jav, kedy je pH nízke a treba ho zvýšiť.  Pri potrebe zvýšiť pH sa použije prípravok na zvýšenie pH.

Treba brať na zreteľ, že najdôležitejšia  vec pre údržbu vody vo vírivke je presne merať a  pravidelne nastaviť pH. Kvalitne nastavená hodnota pH vo vírivke zabezpečí zdravšie kúpanie, účinnú dezinfekciu, voda nebude zapáchať a podobne. pH je potrebné merať na to určenými testermi, či už na manuálnej báze, alebo s elektronickým testerom. V našej ponuke je niekoľko cenových hladín testerov. Oplatí sa Vám inevstovať do kvalitného merača hodnôt vody, na báze fotometra, ktorý Vám zmeria hodnoty pH, chlóru, aktívneho kyslíka, viazaného chlóru, linity a ďalších. Pozrite si napríklad prístroj POOL LAB. Popri investícii do  samotnej vírivky, ktorá určite nebola malá, je kúpa fotometra                                                                                                                                        

bazeny virivky kontakt

odzimovanie-bazenov-bezchlorova-chemia

virivkove filtre

bazenova-sol

vonne aromy

bazenove fotometre

tabletovana-sol

okuliare-do-solarka

bazeny-virivky-vypredaj

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info