Menu

Ako upraviť pH bazéna a bazénovej vody

Udržiavanie správnej úrovne pH v bazéne je kľúčové pre bezpečnosť a pohodlie kúpania. Ideálna hodnota pH bazénovej vody leží medzi 7,1 až 7,3.

Keď je pH príliš vysoké, môže spôsobiť vápenaté usadeniny a znečistiť bazén. Ak je pH príliš nízke, môže to spôsobiť koróziu materiálov bazéna a podráždenie kože a očí plavcov. Tu sú kroky, ako upraviť pH bazénovej vody:

1. Otestujte pH: Prvým krokom je zmerať aktuálnu úroveň pH bazénovej vody. Na toto môžete použiť rôzne sady na testovanie pH, ktoré sú komerčne dostupné.

2. Pridajte chemikálie: Ak je pH príliš vysoké, budete potrebovať pridať chemikáliu známu ako pH mínus vo frome granulátu, alebi tekutiny. Ak je pH príliš nízke, budete musieť pridať chemikáliu nazývanú pH plus.

3. Dávkujte správne: Dávka chemikálie, ktorú pridáte, závisí od veľkosti bazéna a úrovne pH. Vždy dodržiavajte pokyny výrobcu a návod na balení.

4. Rozptýľte chemikálie: Rozptýľte chemikálie v bazéne rovnomerne. To môžete dosiahnuť pridaním chemikálie do oblasti okolo návratových trysiek vody, čím sa zabezpečí jej rovnomerné rozptýlenie - najvhodnejšie je ak sa granulované prípravky najprv rozsputia vo vode. V tomo smere sa javí ako praktickejšie použitie tekutého pH mínus prípravku, ktorý stačí do vody naliať.... Nezabudnite fiiltrovať v dostatočnom rozsahu.

5. Počkajte a retestujte: Po pridaní chemikálie počkajte niekoľko hodín, než znovu otestujete pH. To dá chemikálii čas na účinkovanie. Merajte na niekoľkých miestach v ríámci bazéna a jeho objemu

6. Opakujte meranie - testovanie bazénovej vody, ak je to potrebné: Ak je úroveň pH stále mimo optimálneho rozsahu, opakujte kroky 2 až 5.

Udržiavanie správnej úrovne pH v bazéne je dôležitou súčasťou údržby bazéna. Správne pH bazénovej vode umožňuje optimálne fungovanie chlóru a iných dezinfekčných prostriedkov, chráni zdravie plavcov a pomáha predchádzať škodám na bazénových zariadeniach a povrchoch. Preto je nevyhnutné pravidelne kontrolovať a upravovať pH bazénovej vody.

Často kladené otázky k téme: Úprava pH v bazénovej vode

1. Otázka: Čo je úprava pH v bazénovej vode a prečo je to dôležité?
Odpoveď: Úprava pH vody v bazéne je proces, ktorým sa upravuje kyslosť alebo zásaditosť vody v bazéne. Je to kľúčová súčasť správnej údržby bazénu, pretože pH vody môže ovplyvniť efektívnu účinnosť chlóru, zdravie kúpajúcich sa a životnosť vybavenia bazéna.

2. Otázka: Aké sú ideálne hodnoty pH v bazénovej vode?
Odpoveď: Ideálna hodnota pH v bazénovej vode sa pohybuje medzi 7.1 a 7.3. Táto hodnota je najlepšia pre efektívnu dezinfekciu a komfort kúpajúcich sa.

3. Otázka: Ako zistím, či je pH vody v mojom bazéne príliš vysoké alebo príliš nízke?
Odpoveď: pH vody v bazéne je možné zistiť pomocou sady na testovanie pH, ktorá je široko dostupná v obchodoch s bazénovými potrebami a online, napríklad v našom e-shope TU.

4. Otázka: Ako môžem upraviť pH vody v mojom bazéne?
Odpoveď: pH vody v bazéne je možné upraviť pridaním chemikálií, ktoré zvyšujú alebo znižujú pH. Na zvýšenie pH sa používa prípravok pH plus. Na zníženie sa používa pH mínus, vo forme garnulátu, alebo tekutých prípravkov.

5. Otázka: Ako často by som mal kontrolovať a upravovať pH vody v mojom bazéne?
Odpoveď: Odporúčame kontrolovať pH vody v bazéne najmenej raz týždenne, ale neurobíte zle, ako to budete robiť dvakrát týždenne. Ak však bazén používate veľmi intenzívne alebo ho napĺňate vodou s vysokým alebo nízkym pH, môže byť potrebné kontrolovať a upravovať pH častejšie.

6. Otázka: Je bezpečné kúpať sa v bazéne, ak je pH príliš vysoké alebo príliš nízke?
Odpoveď: pH vody, ktoré je príliš vysoké alebo príliš nízke, môže spôsobiť podráždenie očí a kože. Príliš vysoké pH môže tiež znížiť účinnosť chlóru, čo môže viesť k rastu baktérií a rias.

7. Otázka: Môžem používať domáce produkty na úpravu pH vody v mojom bazéne?
Odpoveď: Hoci existujú domáce metódy na úpravu pH, (C-vitamín...)odporúčame však používať špeciálne výrobky určené pre úpravu pH v bazénovej vode. Tieto produkty sú navrhnuté tak, aby boli účinné a bezpečné pre vodu v bazéne a pre tých, ktorí sa v bazéne kúpu. Väčšina domácich a zaručene účinných prípravkov na základe rád z facebooku a pod., sú pochybné a vzhľadom na ich dočasnú účinnosť aj drahšie. Je tiež otázna ich vzájomná reakcia s inými dezinfekciami v bazéne a tým pádom vplyv na vaše zdravie.

Ph mínus a pH plus v bazéne

Úprava hodnoty pH vo vode

Správne pH bazénovej vody alebo vody vo vírivke je veľmi dôležitý faktor pre zdravý a bezpečný kúpací zážitok. pH je miera kyslosti alebo zásaditosti vody a je určené na škále od 0 do 14. Pre bazénovú vodu je ideálny rozsah pH medzi 7,1 a 7,3.

 

Niekoľko prvotných rád, ako dosiahnuť správne pH vody v bazéne a vo vírivke....? Čítajte ďalej TU:

 

 • VÝHODNÉ BALENIE

  pH plus granulát 5 kg

  Prípravok určený na reguláciu pH v bazéne a vírivke. Prípravok na zvýšenie hodnoty pH.100g prípravku zvýši pH v 10 m3 vody o cca 0,2. V bazéne s tvrdou vodou je účinnosŤ nižšia a je potrebné buď zvýšiť dávkovanie alebo použitím vhodného prípravku na zníženie tvrdosti vody.

  Skladom

  23,90 €

 • pH mínus granulát 1,5 kg na úpravu a zníženie pH v bazéne 10,80 € 26%

  pH mínus granulát 1,5 kg na úpravu a zníženie pH v bazéne

  pH mínus granulát je prípravok na zníženie hodnoty pH vody, vo vírivkach, yakuzi, jacuzzi, bazénoch, swimspa. Obsahuje hydrogén síran sodný. Prípravok sa používa na zníženie vysokého pH vo vode. Ekonomické 1,5 kg balenie.

  Skladom

  7,99 €

  10,80 € Zľava 2,81 €

 • pH mínus granulát 5 kg 21,90 € 15%

  pH mínus granulát 5 kg

  pH mínus granulát 5 kg, prostriedok na zníženie pH  vody z vysokého na ideálne.

  Skladom

  18,60 €

  21,90 € Zľava 3,30 €

 • SKLADOM

  pH plus granulát 1 kg, na úpravu pH v bazéne

  pH plus granulát prípravok na zvýšenie hodnoty pH bazénovej vody, vody vo viirivke, yakuzi, jacuzzi .Obsahová látka je uhličitan sodný. Pomocou pH plus zvyšujeme nízke hodnoty pH vo vyrivke, jacuze, bazéne, swimspa.

  Skladom

  8,50 €

 • pH mínus tekutý 1L, na úpravu a zníženie pH v bazéne 8,40 € 22%

  pH mínus tekutý 1L, na úpravu a zníženie pH v bazéne

  Prípravok na zníženie pH vody, obsahuje kyselinu sírovu, ktorá zníži hodnoty pH v bazénovej alebo vírivkovej vode, vo vode v jacuzzi alebo jakuzi. Zásadité prostredie zníži na ideálne hodnoty pH 7,0-7,4 neutrálneho prostredia. Neutálne prostredia záruka čistej vody.

  Skladom

  6,55 €

  8,40 € Zľava 1,85 €

 • ph mínus tekutý 3 L, na zníženie a úpravu pH v bazéne a vírivke 22,10 € 18%

  AKCIA

  ph mínus tekutý 3 L, na zníženie a úpravu pH v bazéne a vírivke

  Prostriedok na zníženie pH vody, obsahuje kyselinu sírovu, ktorá zníži hodnoty pH v bazénovej alebo vírivkovej vode z vysokého zásaditého prostredia na ideálne pH 7,0-7,4 neutrálneho prostredia. Tekutinu nalejte do skimmra alebo nalejte pozdĺž bazéna alebo vírivky , ďalej od okraja priamo do bazénovej alebo vírívkovej vody.

  Skladom

  18 €

  22,10 € Zľava 4,10 €

 • pH mínus tekutý 35 kg do bazénovej vody 78 € 10%

  SKLADOM

  pH mínus tekutý 35 kg do bazénovej vody

  pH mínus tekutý 35 kg obsahuje kyselinu sírovú ako obsahovú látku. Pomocou nej znižujeme vysoké pH vody

  Skladom

  69,60 €

  78 € Zľava 8,40 €

 • pH plus tekutý 25 kg do bazénovej vody 78 € 20%

  SKLADOM

  pH plus tekutý 25 kg do bazénovej vody

  pH plus tekutý 25 kg je prostriedok na zvýšenie pH bazénovej vodyVhodný aj na automatické dávkovače

  Skladom

  62,40 €

  78 € Zľava 15,60 €

 • ODPORÚČAME SKLADOM

  pH mínus tekutý 28 kg do bazénovej vody

  pH mínus tekutý 28 kg obsahuje kyselinu sírovú ako obsahovú látku. Pomocou nej znižujeme vysoké pH vody

  Skladom

  59 €

 • Chlor stop 1 kg pre zníženie chlóru v prechlórovanom bazéne 22 € 12%

  ODPORÚČAME

  Chlor stop 1 kg pre zníženie chlóru v prechlórovanom bazéne

  Prípravok k odstráneniu prebytočného chlóru pri náhodnom predávkování. Môže sa použiť všade tam, kde sa použil šokový chlór, tabeltový chlór, prípadne ak zle nastavený solinátor vyprodukoval príliš veľké množstvo chlóru. CHLOR STOP odbúra a naviaže na seba vo veľmi krátkom čase prebytočný chlór. SKvelý prípravok !

  Skladom

  19,20 €

  22 € Zľava 2,80 €

 • Plastová odmerka 50 ml

  Transparentná plastová odmerka s objemom 50 ml

  Skladom

  0,75 €

Parametre
Cena

Výrobca

Dostupnosť
Hľadať text

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Ako nastaviť pH v bazéne, alebo vírivke najrýchlejšie a najjednouchšie? 

Namerali ste testerom v bazéne nevhodné parametre pH ? Je pH príliš vysoké, tzn., je vyššie ako 7,3 - 7,5 voda je príliš zásaditá. To môže vyvolať rast mikroorganizmov a tvorbu nechutného zeleného zákalu vody. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať pH a pridávať prípravky pH mínus, aby sme ho znížili.

Naopak, príliš nízke pH znamená, že bazénová voda je príliš kyslá. Hodnoty nízkeho pH sú cca 6,9 - a nižšie. To môže tiež dráždiť pokožku a oči, ale môže tiež poškodiť infraštruktúru bazéna, ako sú dlaždice, trysky a filtračné systémy. Ak je pH príliš nízke, je potrebné pridať zásadu, aby sme pH upravili.

Regulácia pH bazénovej vody je jednoduchá, ale nevyhnutná úloha. Môže sa to dosiahnuť pridaním vhodných chemikálií, ako je kyselina alebo zásada, podľa potreby. Pravidelná kontrola pH testerom a pravidelná údržba bazéna nám pomôže udržať vodu zdravú, čistú a pripravenú na kúpanie.

Použite "GPS" súradnice k tomu, aby ste sa k nám bez problémov dostali !

V prípade, že kliknete priamo na obrázok, zobrazí sa vám navigačná mapa,

ktorá vás k nám priamo dovedie!

Čakáme Vás s dobrým sortimentom a poradenstvom k väčšine problémov spojených s bazénom.

Príďte na nákup príslušenstva k bazénu, vírivke či saune

 gps bazeny mostpools

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať