Panel používateľa

Rekonštrukcia bazénov, výmena fólie

Zo staršieho bazéna nový ...

V závislosti od toho, ako je Váš bazény vybudovaný, tzn., či je to laminátový (keramický bazén, plastový bazén, fóliový bazén ...) sa dá bazén s odstupom času rekonštruovať a modernizovať.

Rekonštrukcia fóliovaného bazéna

Fóliované bazény, plechové bazény, nafukovacie bazény

Vieme vám pomôcť s rekonštrukciou bazénov tzv., plechovej konštrukcie s tenkou fóliou, ktorých je na trhu pomerne veľa a časom v nich vystárne, popraská a prederaví sa bazénová fólia. Do týchto bazénov, takmer do všetkých typov a rozmerov vieme dodať novú náhradnú fóliu ... Nová náhradná fólia je budˇtakej istej hrúbky, ako pôvodná, alebo obvykle záujemca o takúto výmenu zainvestuje do fólie hrubšej a pevnejšej, niekedy aj do vzorovanej fólie. 

Okrem fólie sa obvykle vymieňajú tesnenia na tryskách, skimmerové dvierka, možno je vhodné vymeniť svietidlo za LED, ktoré má vyššiu životnisť ako klasické halogénové bazénové svetlo.

Zalepenie dier nafukovacích bazénov je vo väčšine prípadov úspešné, ak sa použije lepiaca súprava na opravu nafukovacieho bazéna.

Rekonštrukcia laminátových bazénov, keramických bazénov .... 

Laminátové bazény, keramické bazény, plastové bazény

U týchto bazénov je rekonštrukcia, pokiaľ sú vážnejšie mechanicky poškodené pomerne zložitá. Pokiaľ sú len vyblednuté a zanesené vodným kameňom, poznáme spôsob, ako dostať  ich výzor na lepšiu úroveň. Vhodné je kompletne pretesniť všetky prechody trysiek, spodnú výpusť, skimmery, výmenou tesnení a pretmelením špeciálnym tmelom na bazény, ktoré majú aj vo vode akéhokoľvek druhu životnosť aj desaťročia...

Obkladané bazény, mozaikované bazény a ich rekonštrukcia

Takéto bazény, pokiaľ tečú z dôvodu netesnosti hydroizolácie, je potrebné identifikovať, kde je miesto pretekania. Minimalistické spôsoby rekonštrukcie sú tu však málo garantovateľné a obvykle nepostačí prešpárovanie epoxidovou škárovacou hmotou. Ideálny spôsob rekonštrukcie takéhoto bazéna je kompletné odstránenie starého obkladu, obrúsenie starej hydroizolácie, vyspravenie plôch a nová moderná hydroizolácia. Dnešné materiály majú vysoko kvalitné hydroizolačné schopnosti. Treba sa však poradiť a zveriť túto prácu jednoznačne skúsenej firme, podobne, ako nalepenie a následné preškárovanie škárovacou hmotou.

bazeny virivky kontakt

virivkove filtre

bazenova-sol

vonne aromy

bazenove fotometre

tabletovana-sol

okuliare-do-solarka

bazeny-virivky-vypredaj

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info